Verkeersdrukte in Capelle verwacht tijdens weekend Koningsdag
Van vrijdagavond 26 april 22.00 uur tot maandagochtend 29 april 05.00 uur werkt Rijkswaterstaat aan de A16. Tijdens deze werkzaamheden is de A16 in de richting van Dordrecht afgesloten voor alle verkeer. De autosnelweg is dicht tussen het knooppunt Terbregseplein en afrit 26 Rotterdam Kralingen. Deze afsluiting heeft ook gevolgen voor het verkeer op de Capelse wegen. We verwachten grote verkeersdrukte op de Abram van Rijckevorselweg en omliggende wegen. Pak daarom in het weekend en vooral tijdens Koningsdag zoveel mogelijk de fiets of het openbaar vervoer.
Drukte op Capelse wegen
Rijkswaterstaat leidt het verkeer vanuit Gouda richting de A16 (knooppunt Ridderkerk) om via knooppunt Kethelplein door de Beneluxtunnel, richting knooppunt Benelux en daarna over de A15. De omleiding kan ook leiden tot flinke drukte op de Capelse wegen. We verwachten vooral verkeersdrukte op de Abram van Rijckevorselweg, Kanaalweg en Capelseweg. Ook op omliggende wegen en straten kan het extra druk worden.
Op pad met Koningsdag?
Gaat u op pad met Koningsdag? Of op zondag 28 april? Reis zoveel mogelijk met de fiets, lopend of met het openbaar vervoer. Reist u met de auto? Hou dan rekening met extra reistijd, zowel voor uitstapjes binnen Capelle, als in de regio Rotterdam. Ook een gedeelte van de A13 is afgesloten voor werkzaamheden. Kijk voor omleidingsroutes en meer informatie op de website van de Rijksoverheid.
Werkzaamheden viaduct Hoofdweg
Rijkswaterstaat vervangt in 2024 en 2025 het viaduct in de A16 over de Hoofdweg nabij het knooppunt Terbregseplein in Rotterdam. Om het viaduct te kunnen vervangen, wordt de A16 richting Dordrecht ter hoogte van het viaduct tijdelijk verlegd zodat het verkeer zoveel mogelijk door kan rijden tijdens werkzaamheden. Op maandagmorgen 29 april 2024 wordt de tijdelijke wegverlegging in gebruik genomen. Kijk voor meer informatie over de werkzaamheden aan het viaduct en de afsluitingen op de website van A16 Rotterdam.
Naast het viaduct aan de Hoofdweg renoveert of vervangt Rijkswaterstaat in Zuid-Holland de komende jaren een groot aantal verouderde bruggen, tunnels en wegen. Wilt u tijdens de werkzaamheden slimmer reizen en hinder vermijden? Bereid u dan goed voor. Kijk op de website van Zuid-Holland Bereikbaar voor een overzicht van grote werkzaamheden in Zuid-Holland én voor inspiratie om slimmer en duurzamer te reizen.


