29 september 2011

Of toch niet? Want dat is het dilemma waar we de laatste tijd herhaaldelijk mee geconfronteerd worden via radio, TV, internet of social media. We vinden dat we naar elkaar toch altijd wel correct moeten zijn. We leven in een beschaafd land en we pretenderen toch net opgevoede mensen te zijn. Daarnaast is er natuurlijk ook niet zo vaak een reden om niet correct op te treden. Het haalt het slechte in ons naar boven en dat is iets waar de meeste mensen toch een vervelend gevoel van krijgen of aan over houden. We zijn in ons dagelijks leven veel liever correct naar elkaar want we verwachten daardoor dan ook correct te worden bejegend. Het spreekwoord “boontje komt om zijn loontje” of “wie kaatst kan de bal verwachten” is niet voor niets in ons taalgebruik ingebakken dus we passen wel op.
De voorbeelden van hoe het zou moeten en dus nu ook hoe het niet moet, zijn onze politieke kopstukken die zich de afgelopen weken in het debat niet onbetuigd lieten. Valse beschuldigingen, sneren op de man af, straattaal die we in bepaalde wijken van de stad slechts horen, ongenuanceerde uitlatingen en dat alles om de stem van de kiezer, de toehoorder.
De wereld, Europa, Nederland, bepaalde zorgbehoevende bevolkingsgroepen vragen om steun, om aandacht, om verantwoorde beslissingen van de politiek. Maar wat men krijgt zijn quasi leuke grappen en opmerkingen over Henk en Ingrid, over al dan niet ingeplugde stekkers of over geknipte bedrijfspoedels. Nee politiek correct was het allemaal niet.
En dat dan allemaal in een tijd waarin ondernemers en particulieren geconfronteerd worden met tegenvallers en bezuinigingen. Het wordt steeds moeilijker correct te blijven in dit klimaat. Het slechte voorbeeld wordt gegeven. Maar mijn boodschap vandaag is toch: geef er niet aan toe en u zult zien dat uw correct handelen resultaat zal opleveren. Zowel zakelijk als in onderlinge verstandhoudingen, want we kunnen niet zonder elkaar. We hebben elkaar nodig om de crisis te overwinnen, dus: “Samen werk, samen sterk”!
Gert Abma, voorzitter EKC








